Ayrton Senna

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER So sie 06, 2005 11:53  Ayrton Senna

Moim idolem jest Schumi. Ale bardzo często powracam w przeszłość - w czasy jak jeździł Senna. Podziwiam tego wielkiego Brazylijczyka, nie tylko jako kierowcę ale także jako zwykłego człowieka w jego ciągłym dążeniu do obranego przez siebie celu - zwycięstwa. Zwycięstwa w życiu i za kierownicą. Udało mu się osiągnąć ten drugi cel. Zdobył 3 tytuły mistrza świata. Ten drugi cel osiągnął w połowie. Walkę o życie przegrał w dniu 1 maja 1994 roku na zakręcie Tamburello na torze Imola. Mimo natychmiastowej pomocy lekarzy nie udało się go uratować. Jest on też "podziwiany" za walkę ze swoim rywalem - Alainem Prostem. Cóż Bóg chciał aby Senna dołączył do niego. Ale kto wie jak potoczyłby się sezon '94 gdyby nie ta feralna Imola. Może w dalszej części sezonu walczyłby z Schumacherem o swój 4 tytuł MŚ. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tego niepowtarzalnego Brazylijczyka.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
SPIDER
moderator

Postprzez gregoff So sie 06, 2005 14:31  

Za niego najlepiej mówią wyscigi przez niego przejechane i te wygrane i te przegrane.
gregoff
redaktor/moderator

Postprzez Pieczar So sie 06, 2005 14:37  

Jak dla mnie Ayrton jest najlepszym kierowcą F1 wszech czasów. Oglądałem ten pamiętny wyścig na żywo w tv i byłem w ogromnym szoku, gdy zobaczyłem wypadek. Ale nawet nie dopuszczałem do siebie myśli, że Senna może z tego nie wyjść cało. Ba, chciałem, żeby on przesiadł się do nowego bolidu i kontynuował wyścig (miał coraz większą stratę do Schumiego w punktacji) :!: No ale wtedy byłem młody i też moje zainteresowanie jak i wiedza na temat F1 nie była taka jak teraz.
Myślę, że już nigdy nie będzie takiego kierowcy jak on. To był prawdziwy geniusz. Potrafił wygrywać wyścigi słabym samochodem, był mistrzem kwalifikacji i nie do zatrzymania w deszczu (słynne już GP Europy z 1993 r w Donnington).

SPIDER napisał(a):Może w dalszej części sezonu walczyłby z Schumacherem o swój 4 tytuł MŚ

Jestem pewien że bez problemu by wywalczył ten tytuł. Zresztą, w kolejnych latach pewnie też byłby nie do zatrzymania. Kto wie, może miałby rekord w ilości tytułów...

SPIDER napisał(a):óż Bóg chciał aby Senna dołączył do niego

Mówi się, że Bóg wybudował w Niebie tor wyścigowy i zabrał tam najlepszego kierowcę.
Obrazek
Pieczar

Postprzez slipstream So sie 06, 2005 14:56  

Jesli zbliżasz się do pewnej granicy i jestes jej blisko, możesz ją przekroczyć i pójść dalej do przodu. Z twoją siłą umysłu, determinacją, instynktem a także doświadczeniem możesz latać naprawde wysoko.
- Ayrton Senna

To tylko dowodzi jego wielkości - to zdecydowanie wypływało z jego wnętrza. Wierzył w to co robił świadczy że naprawdę mamy doczynienia z człowiekiem jaki rodzi się raz na stulecia. On był wręcz w jak najlepszym tego znaczeniu natchniony do tego.
slipstream
moderator

Postprzez SPIDER So sie 06, 2005 15:05  

Pieczar napisał(a):słynne już GP Europy z 1993 r w Donnington

O tak. Mam fragmenty tego wyścigu na komputerze. Senna wywarł w nim na mnie ogromne wrażenie. Ale też fantastycznie jechał w deszczowym Monaco, bodajże z 1984 roku.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
SPIDER
moderator

Postprzez Bart So sie 06, 2005 15:39  

Bezsprzecznie najlepszy kierowca F1. Król deszczu i król kwalifikacji. Jestem pełen podziwu co do jego postawy i dokonań.
Bart

GG: 1284088

Postprzez gregoff So sie 06, 2005 20:25  

A ja mam całe to Gp na Cd. Pierwsze okrążenia to jechał o klase lepiej niż inni, jakby stali w miejscu :wink:
gregoff
redaktor/moderator

Postprzez Zidi So sie 06, 2005 20:42  

Senna to taki Neil Amstrong kolarstwa, Michael Jordan kosza, Pele piłki nożnej... po prostu legenda i wpisał się do historii na zawsze. Tyle mam do powiedzenia... [`][`][`]
Zidi

Postprzez slipstream So sie 06, 2005 20:47  

Zidi napisał(a):Senna to taki Neil Amstrong kolarstwa

Wzbacz Zidi ale Neil Armstrong zrobił taki mały kroczek... ale w kazdym bądź razie też wpisał się do historii na zawsze :mrgreen:

W kolarstwie jeździ Lance Armstrong w gwoli sprostowania
slipstream
moderator

Postprzez Zidi N sie 07, 2005 10:33  

slipstream napisał(a):W kolarstwie jeździ Lance Armstrong w gwoli sprostowania

No tak... wiedziałem, że coś jest nie tak :D mój błąd... dzięki za przypomnienie :)
Zidi

Postprzez Ave Śr sie 31, 2005 21:15  

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ave

Postprzez Zidi Cz wrz 01, 2005 7:30  

Fajny jest efekt tapet z McLarenem i Tolemanem...

Ogólnie wszystkie są fajne...
Zidi

Postprzez SPIDER Cz wrz 01, 2005 11:09  

Fajne zdjęcia Ave. Dzięki bardzo :lol: :lol: :!: :!:.
SPIDER
moderator

Postprzez Ave Cz wrz 01, 2005 20:49  

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek