Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kulfon00 Pn maja 07, 2018 22:08  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Na GP Węgier jeszcze nie miałeś aparatu :D
Kulfon00

Postprzez Europejczyk Pn maja 07, 2018 22:26  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Haha, kilka dni po GP Węgier miałem założony :królik:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Europejczyk

GG: 12972985

Postprzez Kulfon00 Pn maja 07, 2018 22:36  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Zawsze się zastanawiałem czy to może robić problemy na bramkach na lotnisku :D to teraz już wiem :D
Kulfon00

Postprzez Europejczyk Cz maja 17, 2018 10:40  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Formula E - Berlin ePrix

Dzień 1

Witajcie, ostatnio siedziałem tutaj dosyć cicho. Miałem sporo zajęć i nawet jeszcze nie dodałem na stronę wszystkich autografow z Baku, a tu już kolejny wyjazd przede mną :) Od 8 rano jestem w autokarze i czeka mnie jeszcze spora droga. Jadę teraz z 3 znajomymi którzy mają akredytacje i mają ulatwione zadanie i bezproblemowy dostęp do kierowców. Ja będę miał troche trudniej, ale też sobie dam radę. W tamtym roku prosiłem portal f1wm o pomoc z akredytacją w zamian za dokladną relacje, galerie zdjeć (chłopaki maja dobry) a może i by sie jakiś wywiad z kierowcą udało... ale zostałem olany :( ale jak pokazał zeszły rok, potrafię sobie poradzić samemu. Jutro dotrze również mój następny kolega z którym byłem tutaj rok temu. Wiadomo, dzisiaj z autografów jeszcze nic nie wpadnie ale jutro mam nadzieje, że na pewno :). Moim głównym celem jest Nico Rosberg, który tutaj będzie. Mam tylko nadzieje, że pogoda nie bedzie utrudniać mi zadania bo w Berlinie ma być brzydka pogoda - jutro ma padać. Zdjeć do podpisania dla siebie mam około 150 i ponad 40 dla znajomych, którym chce sie jakoś odwdzięczyć za to, że zbierali dla mnie autografy osobiście w przyszłości więc czeka mnie dosyć trudne zadanie.
Europejczyk

Postprzez Europejczyk Cz maja 17, 2018 22:51  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Dzień 1,5

Mała aktualizacja do dnia dzisiejszego :) Busem jechaliśmy baaardzo długo, bo jeszcze nas straż graniczna zatrzymała i zawinęli jakiegoś typa, bo coś nie tak miał z dokumentami i musieliśmy czekać... Około 18 byliśmy już na miejscu. Po przyjeździe od razu wybraliśmy sie na szczątki kawałka byłego toru F1 - AVUS. Pozostałości takie jak barierki, ogrodzenia itd robią wrażenie... Super sprawa. Jak ktoś bedzie w Berlinie to polecam. Wieczorem jakieś drobne zakupy No i zbieramy sie zaraz spać... Jutrzejszy dzień zapowiada sie bardzo ciekawie :) Pozdro
Europejczyk

Postprzez Europejczyk Pt maja 18, 2018 22:48  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Dzień 2

Dzień zaczął sie bardzo ciekawie. Po dojściu na tor chłopaki poszli do media center a ja zostałem sam przed torem. Dosyć szybko , bo około 8:30 spotkałem pierwszych kierowców. Byli to Engel i Dillmann. Z F1 nie maja oni nic wspólnego, więc miałem tylko po 3 fotki. Bez problemu podpisali... Podczas podpisywania jakiś gość z zespołu nagrywał to kamerką, więc może będę w jakimś materiale :D Z rana spotkałem też Birda (6), da Costa (6), di Grassi (6) Lotterer (7). Swoją drogą rano było chłodno i marker nie nadążał wysychać przez co kilka zdjeć mi sie rozkazało :(. W międzyczasie spotkałem Państwo Wolff, z którymi zrobiłem sobie grupową fotkę. Miałem tylko jedno zdjęcie dla nich - za to wspólne. Susie podpisała sie i narysowała serduszko... a Toto podpisał się na środku tego serduszka :D Oczywiście z Toto rozmawiałem po polsku. Następnie wpadł dAmbrosio podpisując tylko 6 (mam około 15 bo dla znajomych też) bo sie spieszył. Luca Filippi podpisał moje 6 i 3 dla znajomego... był z jakąś koleżanką z zespołu, która powiedziała zeby potem sie te autografy na ebay czasem nie znalazły :D Pedro de la Rosa na spokojnie 5, Heidfeld 5, Lynn 6 - bardzo miły gość. Turvey jak zawsze sie niby spieszył, ale 4 na szczęście podpisał w tym ważna dla mnie kartę. Była to godzina około 10-11 dopiero a ja już spotkałem bardzo dużo kierowców :) Jednak moim największym celem był Nico Rosberg, który miał konferencje na torze o godzinie 12. Sprawdzałem każdego Mercedesa, bo byłem pewien, że właśnie mercem przyjedzie... Jak sie pózniej okazało - myliłem sie. Jakoś go niestety przeoczyłem... po godzinie 12 widziałem zdjęcie na Fb jak jest już na torze... czekałem do 13 aż może wyjdzie... niestety cisza. Mocno zgłodniałem z nerwów i poszedłem coś zjeść do Burger Kinga :D byłem bardzo wkurzony bo nie widziałem już zbytnio szans na to, aby go złapać. No jutro na pewno nie ma szans... Bo ma jakąś pokazówkę o 16 więc z rana na pewno nie przyjedzie :/ Około 14 chłopaki mi napisali, że Nico nadal jest na torze co mnie zdziwiło, bo byłem pewien, że już pojechał. Wróciłem w okolice toru, czekałem kolejne 30 minut... No i jessst, szedł Nico :) podobno sie zawsze spieszy i nie zawsze wszystko podpisuje, zazwyczaj z 2 autografy. Zagadałem do niego, że dziękuje za pomoc Kubicy, że polscy kibice bardzo to doceniają itd... podpisał wszystkie 6, a nawet poczekał aż sobie telefon do selfie ustawie :) główny cel osiągnięty !! Po południu niespodziewanie jeszcze spotkałem Liuzziego. Podpisał sie na białej fotce. Do końca dnia jeszcze wpadli Buemi (6) , mcnish (1) który rozmawiał przez telefon i sie śpieszył, Tung (6) , Lopez (6) , Piquet (6+2dla znajomego) , dorwałem tez znowu di grassiego który podpisał fotki dla kolegów, Nico Prost (2 dla mnie i 2 dla kolegi), Abt i Rosenqvist po 3, Sarrazin (6). Tak naprawdę zostało mnie sie około 15 zdjeć do podpisania z tego tylko 7 moich ! Dzisiejszy dzień dosłownie zniszczony :) Strasznie sie cieszę, że spotkałem Rosberga. Jutro będę sie starał zdobyć autografy na pozostałych fotkach, mam jeszcze czapkę dla dambrosio oraz pozbieram trochę kart. Bardzo ciężki dzień ale jeszcze bardziej owocny. Ja zadowolony, znajomym też sporo nazbierałem... Czego chcieć więcej ? :)
Europejczyk

Postprzez Europejczyk N maja 20, 2018 0:16  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Panie i Panowie, dzisiejszy dzień opisze jutro wraz z podsumowaniem. Waśnie wracam juz busem do polski i po całym dniu jestem bardzo zmęczony... a działo sie wiele ! Wybaczcie, ale musze sie zdrzemnąć. Do jutra
Europejczyk

Postprzez lolek99 N maja 20, 2018 12:46  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Aż jestem ciekaw co tam się wydarzyło :D
lolek99

Postprzez Scorpion N maja 20, 2018 18:49  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Cześć, z racji polecenia kolegi wyżej (Europejczyk) to postanowiłem się i tu dzielić informacjami co do kolekcji. Jestem Darek, a co do tego od kiedy zbieram, kogo zbieram i jak pod względem kolekcji wypadł wyjazd na trzecie moje już ePrix Berlina napiszę później, dajcie wrócić do domu, bo jeszcze tego nie zrobiłem. :)
Miłego popołudnia:)
Moja skromna kolekcja autografów z motorsportu
Allan Simonsen (1978-2013), Sean Edwards (1986-2013), Renzo Zorzi (1946-2015), Jules Bianchi (1989-2015)... [*]
Scorpion

Postprzez Europejczyk N maja 20, 2018 20:47  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Dzień 3 i Podsumowanie

Jestem już w domu i trochę odpocząłem... Sorry, że wczoraj nie napisałem opisu dnia ale wolałem jednak zrobić to w domu na spokojnie i opisać bardziej szczegółowo.

Wczoraj z samego rana spotkałem kilku kierowców, ale już ich nie przemęczałem - miałem już od nich wszystko podpisane. Poranek spędziłem na korzystaniu z atrakcji... Pojeździłem trochę w symulatorze, gokartami itd. Korzystałem, póki było mało ludzi, bo po południu kolejki były masakryczne do każdej atrakcji. Na godzinę 10:20 wykupiłem sobie pitwalk dla fanów. O 10:40 była przewidziana druga taka sesja. Można było wybrać sobie godzinę. I taka wskazówka na przyszłość - wykupujcie zawsze pitwalk jak najwcześniejszy bo nikt was nie wywali... Tym sposobem Byłem na dwóch pitwalkach :razz: Kierowcy byli na tyle mili (w przeciwieństwie do F1), że wychodzili do fanów. Resztę fotek podpisał mi Turvey oraz d'Ambrosio któremu dałem również czapkę Marussi do podpisu :) Pitwalk generalnie był super, można było wszystko dokładnie zobaczyć z bliska, a na stoisku Jaguara nawet częstowali kibiców ciastem :) Tak to się robi F1 ! Uczcie sie,

Po pitwalku bujałem się po torze, syn znajomego(znajomy dojechał do Berlina wraz z żoną i synem w piątek po południu) chciał pojeździć w symulatorze... Czekamy, czekamy... a tu nagle idzie Mark Webber :D :D My od razu do plecaków i szperaliśmy biorąc co popadnie do podpisu :-D Mark widział, że się motamy i zwolnił tempa i można powiedzieć, że na nas poczekał. Podpisał mi białe zdjęcie i zrobiliśmy sobie razem fotke :) Marka tutaj nikt się nie spodziewał... I to był ogromny fart, że na niego wpadliśmy. W paddocku pojawił się również Jean Todt, lecz jego akurat nie spotkaliśmy... Z resztą znajomi którzy byli w paddocku też nie, a był na pewno. Widziałem jak jeden ze Stewardów miał jego podpis na kamizelce.

O 16:30 zaplanowana była sesja autografów. Rok temu ustawiając się godzinę przed byliśmy pierwsi w kolejce, więc podeszliśmy do tego na spokojnie. Jak było teraz ? Przychodząc godzinę przed byliśmy w piz%# daleko... Praktycznie pod koniec kolejki ! No ale jak to my, trzeba było coś wykombinować :D Kolejka była w postaci takiego ślimaka (który miał tylko
2 długie poziomy) oddzielana taką taśmą jak na lotniskach. Jak kierowcy zaczęli się schodzić to każdy był skupiony tylko na nich... To my w tym czasie cyk, pod taśmą do przodu :twisted: I byliśmy w bardzo dobrym miejscu.
Jak przebiegła sama sesja ? Świetnie. Miałem trudne zadanie, ponieważ musiałem zdobyć minimum po 3 karty. Dla mnie jedna i dwie dla znajomych (na f1 to nie wykonalne) Niestety, niektórych zdobyłem tylko po 2 gdy kierowca rozdawał sam do ręki to grzecznie prosiłem, czy mogę prosić o drugą. W innych przypadkach gdy kierowca podpisywał ile wejdzie i kładł je przed sobą - takie sytuacje potraktowałem w stylu "Jak za darmo to biere" :razz: I niektórych kierowców mam nawet 5 kart :) Kupiłem też kilka czapek - Jaguara dając do podpisu Evansowi i Piquetowi, wziąłem STR z domu podpisaną wcześniej przez Hartleya - dopisał się na niej da Costa, Vergne i Buemi, oraz kupiłem czapkę dla Luca Filippi - sentymentalnie... Był to jeden z pierwszych kierowców, których spotkałem osobiście. Było to w 2014 roku w Toronto podczas wyścigu Indycar. Zrobiłem sobie z nim fotkę. Wkrótce wrzucę porównanie oby dwóch fotek jak przez te lata się zmieniliśmy (No, ja jednak trochę bardziej).

Sam wyścig był ekstra, miałem bardzo fajne miejsce z super widokiem. Fotkę wykonałem z samego rana, dlatego tak mało ludzi :-D

Obrazek

Dużo walki, sporo wyprzedzeń.. Kilku kierowców miało wycieczki poza tor. Polecam trybunę C2, oraz C1 którą miałem rok temu i też była elegancka.

Na podium był Nico Rosberg... Tak się składa, że podpatrzeliśmy gdzie poszedł Webber i którędy wszedł na Paddock. Skoro tam wszedł to przecież musiał też wyjść i podobnie było z Rosbergiem. Po wyścigu czekaliśmy na niego. Znalazłem w plecaku jeszcze dwie karty a i znajomemu bardzo zależało bo nie miał nic przez niego podpisane w ten weekend. Kibice się już rozchodzili, a my czekamy... czekamy... Znowu pojawił się Webber więc to był dobry znak. No i po kilku minutach Nico :) Podpisał nam wszystko i zrobiłem sobie jeszcze jedno zdjęcie, bo to z dnia poprzedniego było lekko w złym świetle.

Wychodziło na to, że został mi tylko Allan McNish, ale początkowo sobie go już odpuściłem bo lepiej już i tak być nie mogło, wymarzony weekend. Poszedłem więc do Burger Kinga, kolega pojechał do hotelu bo jeszcze dziś zwiedzał Berlin. Ja z resztą załogi o północy miałem autobus do PL. Nażarłem się jak prosie i pomyślałem, że i tak przecież nie mam co robić... Idę polować na MsNisha :-) Spotkałem Sarrazin i Abta, zwycięzcę wyścigu. Oczywiście mu pogratulowałem wygranej :) po McNishu niestety ani śladu. Koleżka który był w paddocku przyszedł do mnie i przekonaliśmy ochronę czy mogę wejść do Paddocku bo czekamy na autobus a i tak nic się już nie dzieje... Dostałem wejściówkę i tym sposobem wszedłem na paddock :D Fajna wycieczka na zakończenie wyjazdu mnie spotkała, fajnie było zobaczyć wszystko od środka. Niestety, jeden z członków zespołu powiedział, że Allana już nie ma. Pewnie się zawinął gdy byłem w Burger Kingu, ale zupełnie się już tym nie przejmowałem.

I tak się zakończył ten wyjazd, Teraz trochę przerwy i za 2 miesiące GP Węgier. Musze jakoś w końcu ogarnąć tą moją stronę i autografy, masakra jakaś. Zrobię może jakąś galerię z fotkami z toru, taką jak po Baku. No i niedługo trzeba pomyśleć nad planami na przyszły rok... FE już raczej sobie odpuszczę. Wszystko zależy gdzie będzie wyścig - Berlin czy Monachium no i jak będzie wyglądała stawka. Ponieważ, nie potrzebuję po 30 autografów Heidfelda, Buemiego, Vergne itd... Niby Massa jest już potwierdzony, ale dla 1 kierowcy średnio ma sens taki wyjazd. Zobaczę za kilka miesięcy.

Jak zawsze dziękuję za czytanie mojego dziennika. Tym razem krótkiego, ale działo się wiele. Pozdro
Europejczyk

Postprzez Scorpion Pn maja 28, 2018 15:48  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Na samym wstępie parę słów o mnie.
Nazywam się Darek, mam 23 lata, mieszkam w okolicach Rzeszowa. Obecnie pracuję choć zdarza mi się dodatkowo pomagać w różnych sprawach kierowcom wyścigowym.

Co do kolekcji...
Zacząłem zbierać w listopadzie 2012 roku autografy kierowców F1. Pierwsze, które otrzymałem to były z Toro Rosso. Jednak szybko zauważyłem, że zbyt rzadko coś przychodzą i wraz z ambicją rozrastał się mój cel - także dziś zbieram autografy z motorsportu, wyścigi, rajdy, drifting itp.
W maju 2013 roku tak bez jakiejś przyczyny zacząłem bezpośrednio pisać do kierowców. Po wielkim zdziwieniu jak dostałem pierwszą odpowiedź kontynuuję to do dziś. Dzięki temu zawarłem wiele wspaniałych znajomości i myślę, że sporo jeszcze przede mną.
We wrześniu 2013 jako gość Maćka Dreszera pojechałem na Hungaroring, mój pierwszy wyjazd na tor - zostanie to na zawsze w mojej pamięci. Było po drodze kilka mniejszych imprez jak Rajd Rzeszowski, Puchar Polski Enduro, ale nie mogę zapomnieć o najważniejszym. Od 2016 co roku jeżdżę na ePrix Berlina korzystając z okazji, którą daje seria (akredytacje za prowadzenie narodowego fp na facebooku). Oprócz pracy stricte dziennikarskiej na torze zbieram autografy. W końcu jeżdżę jako fan z przywilejami dziennikarza. :)

Trochę chaotycznie, ale jest. Jak ktoś ma pytania to śmiało. Zapraszam też na moją stronę z kolekcją (link w podpisie).
Allan Simonsen (1978-2013), Sean Edwards (1986-2013), Renzo Zorzi (1946-2015), Jules Bianchi (1989-2015)... [*]
Scorpion

Postprzez Europejczyk Pn maja 28, 2018 16:32  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

My to już się znamy i to nie od dziś :D ale witam na forum, w końcu :-D
Europejczyk

Postprzez Europejczyk So cze 02, 2018 15:31  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Witajcie

Popracowałem trochę nad stroną i dodałem na nią około 130 nowych autografów - wszystkie z wyjazdu do Baku oraz w międzyczasie z wymian/listów.
Usunąłem też chwilowo zakładkę z nowościami, ponieważ już tak zamulała,że nie dało się nic wrzucać... a ja czasu nie mam aby czekać 3 min aż 1 zdjęcie się załaduje :) Tak więc nowe autografy są już przypisane z góry do danego nazwiska.

Mam jeszcze duuużo do wrzucenia z FE ale to za jakiś czas :smile:
Zaktualizowałem również zakładkę zdjęć z kierowcami, wrzucając tam foty z wyjazdu do Berlina...

Zapraszam :)

https://motorsport-autographs.weebly.co ... ivers.html
Europejczyk

Postprzez Scorpion So cze 02, 2018 16:39  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Nowy miesiąc, nowe autografy:
- Jean-Claude Rudaz
- Basil van Rooyen
Scorpion

Postprzez Europejczyk N lip 15, 2018 13:39  Re: Autografy, zdjęcia, karty kierowców

Witajcie

Dawno mnie tutaj nie było, ale to bardziej z powodów technicznych. Aktualizacje tutaj na forum były zastopowane, ale kolekcjonowanie ani trochę :).

Dodałem ostatnio wszystkie autografy, które zdobyłem podczas wyjazdu na ePrix oraz autografy z wymian/zakupów które w międzyczasie zdobyłem.

Ostatnio aktualizacje zastopowałem, ponieważ po prostu nie miałem na to czasu. Dosyć sporo pracy + spore problemy techniczne z laptopem... no i tak wyszło. Miałem przygotowanych ponad 300 zdjęć do Budapesztu które selekcjonowałem przez naprawdę długi czas. Niestety, ostatnio mam dosyć dużego pecha i dysk w laptopie mi padł. Nie dało się ich odzyskać i cała robota od nowa. Trochę to zdemotywowało ale oczywiście się nie poddałem i wybrałem zdjęcia od nowa. Zajęło to dużo czasu ale na pewno będzie warto, bo wyjazd na Węgry już za tydzień ! Dokładnie w poniedziałek. Możecie tak jak zawsze liczyć na moją codzienną relację z wyjazdu. Jestem już prawie gotowy, czekam tylko jeszcze na kilka zdjęć które musiałem wywołać jeszcze raz, ponieważ za pierwszym razem niechcący wysłałem w zbyt małej rozdzielczości.

Podczas przerwy od forum znalazłem sobie małe lecz bardzo kosztowne "hobby", dlatego nie będzie nowości zbyt często... ale bardzo się wkręciłem :) Mam na myśli modele samochodów - chciałbym mieć wszystkie Roberta Kubicy w skali 1:18... oraz kilka tych mniejszych 1:43 - kilka modeli wyszło tylko w takiej wielkości. Na ten moment mam tylko Sauber z 2005 roku w skali 1:18 oraz Renault z roku 2017 którym również Robert testował w skali 1:43. Jednak dwa kolejne modele w skali 1:18 do mnie lecą, więc wkrótce wrzucę zdjęcia wszystkich czterech modeli :)
Europejczyk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1